top of page

Informacje praktyczne

Jeśli nie możesz przyjść na wizytę, uprzejmie, acz stanowczo, prosimy o poinformowanie nas o tym telefonicznie co najmniej 24 godziny wcześniej!

Tę wizytę można wówczas przypisać komuś innemu.
Jeśli chcesz, możesz umówić się na nowy termin z recepcjonistką. 

Skierowanie i 5-dniowy okres do namysłu 

Jeśli miesiączka spóźnia się o więcej niż szesnaście dni, obowiązuje Cię ustawowy okres do namysłu wynoszący pięć dni. Oznacza to, że musisz przemyśleć swoją decyzję o przerwaniu ciąży przez co najmniej pięć dni po omówieniu sprawy z lekarzem. Zabieg jest możliwy od szóstego dnia.

Prosimy o przedstawienie dowodu potwierdzającego, że rzeczywiście przez pięć dni zastanawiałaś się nad decyzją. Wystarczy pismo od lekarza. Jeśli nie jest to możliwe, pierwsza rozmowa w sprawie Twojej decyzji może odbyć się w klinice. 

  

Osoby małoletnie 

Jeśli masz 16 lat lub więcej, zgodnie z prawem możesz zdecydować się na aborcję bez zgody rodziców. 

Jeśli masz 15 lat lub mniej, potrzebujesz zgody rodziców.

Jeśli nie jest to możliwe, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +31 (0)88 8884444.

Dzień, w którym zaplanowany jest zabieg

Po przyjeździe prosimy o zarejestrowanie się w recepcji. Gdy wypełnisz kwestionariusz, pielęgniarka przeprowadzi wywiad i przejdziesz wstępne badanie. Badanie USG służy do dokładnego określenia, w którym tygodniu ciąży jesteś. Podczas rozmowy z pielęgniarką możesz również omówić swój wybór środka/metody kontroli urodzeń. Odpowie ona również na wszelkie inne pytania. Czasem wymagane są dodatkowe badania krwi. 
 
Rodzaj zabiegu i okres obserwacji różnią się w zależności od czasu trwania ciąży. Po zabiegu zostaną przepisane Ci antybiotyki. 

Kontrola

Po trzech tygodniach ponownie trzeba pojawić się w klinice na wizytę kontrolną. Jeśli chcesz, na wizytę kontrolną możesz udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub ginekologa.

 

Jeśli zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, nie można prowadzić pojazdów ani jeździć rowerem przez pierwsze 24 godziny. Wymagamy, aby zorganizować sobie transportu do domu.

 

Jeśli chcesz umówić się na wizytę, możesz skontaktować się z kliniką pod numerem +31 (0)88 8884444 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 17.00 oraz w sobotę w godzinach od 8.30 do 12.00.

Możesz również umówić się na wizytę za pośrednictwem naszej strony internetowej:

KONTAKT

ikoon pijltje naar rechts_wit.png

Do kliniki należy przynieść:

  • Ważny paszport lub dowód osobisty.

  • Kartę ubezpieczenia zdrowotnego lub polisę ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli nie mieszkasz w Holandii i nie masz tu ubezpieczenia zdrowotnego, koszty leczenia ponosisz samodzielnie.

  • Skierowanie od lekarza.

  • Dowód osobisty z grupą krwi, jeśli taki masz.

  • USG, jeśli masz.

  • Gotówkę lub kartę debetową (Maestro lub kartę kredytową), jeśli sama musisz zapłacić za zabieg aborcji lub założenie wkładki domacicznej. Nie akceptujemy czeków.

  • Koszulę nocną/T-shirt, kapcie (lub skarpetki), dodatkową bieliznę, szlafrok, podpaski i przybory toaletowe.

  • Leki i listę leków, które przyjmujesz. Jeśli przyjmujesz leki, zabierz je ze sobą w dniu, w którym planowany jest zabieg. Listę przyjmowanych leków można uzyskać w aptece. 

  • Jeśli chcesz, wkładkę domaciczną można założyć bezpośrednio po zabiegu. Więcej informacji na temat wkładek domacicznych można znaleźć w ulotce na temat kontroli urodzeń. Za włożenie wkładki domacicznej pobierana jest dodatkowa opłata. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat bieżących opłat, należy skontaktować się z kliniką.

Radzimy zostawić wszelkie cenne przedmioty w domu. Jednak w sali pooperacyjnej znajduje się zamykana szafka. (Klinika nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty, które zostały skradzione lub zgubione).

bottom of page