top of page

Niezamierzona ciąża

Zaszłaś w niezamierzoną ciążę? Nie chcesz zatrzymać dziecka? W tej sytuacji musisz wziąć pod uwagę wiele kwestii. Uważamy, że ważne jest, aby dokładnie przemyśleć, czy chcesz usunąć ciążę. Taką decyzję może podjąć jedynie sama kobieta w ciąży.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy lub wskazówek, z przyjemnością pomożemy.

Podjęcie decyzji, co zrobić w przypadku niezamierzonej ciąży, może być bardzo trudne. Musisz zdecydować, czego chcesz w najbliższym czasie. Dlatego warto rozważyć wszystkie opcje. W zależności od tego, w którym dniu lub tygodniu ciąży jesteś, możesz:

  • Samodzielnie wychować dziecko

  • Umieścić dziecka w rodzinie zastępczej

  • Oddać dziecko do adopcji

  • Poddać się aborcji 

 

Wiele kobiet jest w stanie bardzo szybko podjąć decyzję, inne mają z tym trudności. Najlepszym podejściem jest uważne przeanalizowanie swoich planów i swoich uczuć przed podjęciem decyzji, która wydaje się najlepsza w danych okolicznościach.

Pomimo że jest to decyzja, którą musisz podjąć samodzielnie, możliwość omówienia swojego problemu z kimś innym często jest pomocna. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie podjąć decyzji, możesz umówić się na wizytę do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub w naszej klinice.

Jak umówić się na wizytę w sprawie wywiadu?

 

Na wizytę można umówić się telefonicznie:

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 17.00

W sobotę w godzinach od 8.30 do 12.00

Nasz numer telefonu to +31 (0) 88 8884444.

Możesz też poprosić o wizytę, korzystając z formularza odpowiedzi w sekcji KONTAKT.

Jeśli potrzebujesz niezależnych informacji, możesz również zwrócić się do organizacji, takich jak FIOM. Organizacja ta wspiera kobiety w zakresie opieki zastępczej, adopcji, ojcostwa i niechcianej ciąży. Zobacz także linki na tej stronie kierujące do informacji o opiece zastępczej i adopcji. www.fiom.nl (NL)

KONTAKT

ikoon pijltje naar rechts_wit.png
bottom of page